Dje (08-gusht) në ora 18:40 në një fshat të Gostivarit, zyrtarë policorë të Njësisë Policis-Galatë kanë privuar nga liria personin L.D.(58) nga i njëjti fshat. Ai dyshohet se në orën 17:30 në oborrin e përbashkët pas një debati verbal ka sulmuar fizikisht vëllain e tij 60-vjeçar duke përdorur një mjet prej druri. Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të dorëzohet një parashtresë përkatëse./TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artileria ukrainase godet depon ruse të municionit në Luhansk, nga shpërthimi i fuqishëm ngritet në qiell “një top i zjarrtë”

Luftimet në lindje të Ukrainës çdo ditë e më shumë po intensifikohen,…

Këshilli i Ambasadorëve shpreh keqardhje që agresioni rus ndaj Ukrainës ka marrë përmasa të tilla

Këshilli i Ambasadorëve shpreh keqardhje që agresioni rus ndaj Ukrainës ka marrë…

DASH: Kontesti mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut të zgjidhet jashtë procesit integrues

SHBA i bën thirrje Sofjes dhe Shkupit që të zgjidhin kontestet bilaterale…

Bolton të dëshmojë për Trump – Kërkesa e demokratëve në procesin e shkarkimit të presidentit

Demokratët ne Shtetet e Bashkuara po kërkojnë që në procesin e shkarkimit…

Gjermania dërgoi një anije luftarake në Detin e Kinës për herë të parë në gati dy dekada

Gjermania të hënën dërgoi një anije luftarake në Detin e Kinës Jugore…