Policia ka arrestuar dy persona të moshës 22 dhe 24 vjeçare nën dyshimin se i kanë vënë flakën veturës së ish-kryetarit të Shkupit, Petre Shilegov. Ngjarja ka ndodhur më 9 mars. E pazakontë në këtë ngjarje, sipas sqarimit të Prokurorisë, është se dy të dyshuarit janë koordinuar për veprën me një bidon me benzinë, derisa janë vozitur në taksi. I pari në automjet ka hyrë i pari dhe më pas i dyti në Kozle, kështu që filluan të merren vesh se si ta ndiznin audinë. Ata kanë zbritur në bulevardin “Partizanska”, nga ku kanë shkuar në këmbë drejt shtëpisë së ish-kryetarit, ku kanë kryer veprën. Flaka dogji edhe një tjetër, si dhe disa të tjera janë dëmtuar. Të dy janë në paraburgim 30-ditor dhe do të akuzohen për vepra të rënda kundër sigurisë publike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Biden bisedon me zyrtarët ukrainas në Poloni

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden po zhvillon bisedime me dy ministra ukrainas…

Sulmi ndaj kryetarit të KRRE-së, për shkak të marrjes së licencës

Pas sulmit fizik ndaj kryetarit të KRE-së, Arianit Xhaferi është thirrur për…

Ja përse burgjet janë përplot me shqiptarë të pafajshëm

El Cheka: Derguar nga Sami Ukshini Val Zeka dhe Shek Hallaqi Musa…

24 vjet nga beteja historike në Prekaz, sot nis Epopeja e UÇK-së

Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në Drenicë për të…

Serbia të tërheq forcat e armatosura të dërguara pranë kufirit të Kosovës

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë, ka…