Pjestarët e policisë të SPB- Tetovë dje (02-mars) rreth orës 15.00, në rrugën e “Lubotenit” në Tetovë, kanë privuar nga liria personat J.S. (51) dhe B.G. (41), të dy nga Tetova, pasi gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre është gjetur heroinë. Ata janë ndaluar në Stacionin Policor Tetovë dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tyre do të përgatitt parashtresa përkatëse në bazë të nenit 215 i Kodit Penal për “prodhim dhe shpërndarje të paautorizuar të narkotikëve, substancave psikotrope dhe prekursorëve”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ramiz Merko infektohet me coronavirus

Kryetari i Komunës së Strugës, Ramiz Merko u shtrua në spital mbrëmë…

Më shumë deputetë me prejardhje imigrimi në Bundestagun gjerman, DW sjell rrëfimin e njërit prej tyre

Bundestagu i sapozgjedhur ka 735 anëtarë, më i madh në numër se…

Fitorja e Biden, Gjykata e Lartë hedh poshtë padinë e Trump

Gjykata e Lartë hodhi poshtë të premten një padi gjyqësore të mbështetur…

G7 me projekte alternative kundrejt Kinës

Temat ekonomike dhe ato të politikës së jashtme dominuan ditën e dytë të samitit…

Mjeku shqiptar në Itali: Numri i të infektuarve në Lombardi 10-fish më i madh se ai që publikohet zyrtarisht

Mjeku shqiptar që jeton dhe punon në Brescia të Italisë, Julian Balla…