MPB njofton se janë arrestuar edhe pesë persona tjerë për shkak të hedhjes së sendeve të forta në objektin e Kuvendit.

“Janë arrestuar M.M (34) nga fshati Gluvo, D.P. (45) nga Shkupi, N.A. (63) dhe S.M. (65), dhe O.Ç. (38) nga Resnja për shkak të tentativës për çmontimit të rrethojës mbrojtëse para ndërtesës së Kuvendit”, njoftojnë nga MPB.

Nga atje shtojnë se pas plotësimit të dokumentacionit do të pasojnë parashtresat e duhura.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Putin “është çmendur”, BBC: Mund ta shtypë butonin vërtet! Lufta e Tretë në prag!

Sa herë bota mendon, “Jo, Putini s`mund të shkojë deri këtu, s`mund…

Kurti flet për herë të parë pasi Kosova nuk u ftua në Samitin për Demokraci

Kryeministri i vendit, Albin Kurti është deklaruar për herë të parë pasi…

“Civilët po vdesin, s’ka ujë, gaz e as ngrohje”, thotë kreu i rajonit të Chernihiv

Sulmet raketore ruse kanë shkaktuar dëme në veri dhe në jug të…

Sot seanca e radhës ndaj Gucatit dhe Haradinajt

Sot në Gjykatën Speciale në Hagë, duke filluar nga ora 11:00, do…