Nëpunës policorë të SPB Tetovë dje i kanë privuar nga liria B.M. (31) dhe N.M. (42) nga Tetova, informojnë nga MPB dhe shtojnë se ata dyshohen se së bashku me SH.SH. (35), gjithashtu nga Tetova, i cili është arrestuar më datën 10.03.2022, kanë qenë të përfshirë në mashtrime të cilat janë kryer në rajonin e Tetovës dhe Gostivarit nga shtatori i vitit të kaluar deri në mars të këtij viti.

Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tyre do të parashtrohen kallëzime adekuate, njoftojnë nga MPB. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Hill: Serbia është kthyer kah Perëndimi, lidhjet e saj me Rusinë po veniten

Për Serbinë është e rëndësishme se si do t’i qaset planit për…

NATO: Në solidaritet me Shqipërinë, po kalon periudhë të vështirë

Aleanca e Atlantikut të Veriut (NATO) i ka dërguar një mesazh Shqipërisë…

Urimi i Presidentes Osmani: Le të shërbejë kjo festë si moment reflektimi për tolerancë, mirëkuptim e solidaritet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ua ka uruar qytetarëve festën e Kurban…

Ministrja gjermane: Të përshpejtohen negociatat për afrimin e Ballkanit Perëndimor me BE-në

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock konsideron që diskutimi për afrimin…

Franca largon kufizimet e udhëtimit të brendshëm nga 3 maji

Kryeministri i Francës, Jean Castex, ka thënë se i kanë larguar kufizimet…