Gjatë ditës së djeshme Sektori për Punë të Brendshme në Shkup me urdhër paraprak të gjykatës ka kryer bastisje në rajonin e Shkupit, ku janë arrestuar dy persona pasi tek ta është kapur drogë.

“Policia ka kryer bastisje në shtëpitë e P.P. (20) dhe D.P. (17), të dy nga Shkupi. Gjatë bastisjeve në shtëpinë e P.P. është gjetur marijuhanë dhe tre plumba, ndërsa tek D.P. janë gjetur tableta ekstazë, peshore digjitale, dhe mbetje të marijuhanës”, njoftojnë nga MPB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…