Policia mbrëmë rreth orës 23:30 minuta në “Debar Maallo”, në Shkup kanë privuar nga liria 6 persona: G.P. 34 vjeç, N.S. 35 vjeç, që të dy nga Shkupi, sepse gjatë bastisjes të kryer ndaj tyre janë gjete dhe konfiskuar dy qese me kokainë, të përgatitur për shitje.

Nga policia gjithashtu njoftojnë se në rrugën “Boemska”, është privuar nga liria S.G. 25 vjeçar nga Shkupi, i cili në momentin e arrestimit ka qenë duke drejtuar në gjendje të dehur një makinë të tipit “Audi” me targa të Shkupit. Gjatë kontrollit i gjendet dhe konfiskohet kokainë. Ndërkohë në një aksion tjetër në të njëjtën rrugë janë privuar nga liria 24 vjeçari, A.A. një 23 vjeçar O.A. dhe 20 vjeçari B.I., gjatë bastisjes tek personat e lartpërmendur janë gjetur dhe konfiskuar një mjet i prehtë dhe një shkop bejsbolli. Merren masa për zbardhjen e rastit, pas çka priten padi adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…