Sot (13-mars) rreth orës 04:30, në rrugën “Vidoja Smilevski-Bato” në Tetovë, zyrtarë policorë të SPB Tetovë kanë privuar nga liria personat M.M. (19), B.K. (19) dhe S. I. (19), tre nga Tetova. Gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre në automjetin “Toyota Aigo” me targa të Tetovës, me të cilin ishin transportuar dhe drejtuar nga M.M., është gjetur marihuanë. Ata janë ndaluar në Stacionin Policor Tetovë për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit dhe do të përgatiten parashtresapërkatëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

ANALIZA/ Përballja me Kinën për Tajvanin po afrohet, SHBA duhet të marrë qëndrim

Nga Hugh Hewitt/ Ne jetojmë në kohë të rre zikshme, jo vetëm për…

Kosova e ekspozuar ndaj dezinformatave ruse dhe serbe – ekspertët e mediave thonë se kjo po ndodh për shkak të mungesës së edukimit medial

Nga Jehona Hulaj Që nga fillimi i agresionit rus në Ukrainë, ka pasur…

Luftanijet e NATO-s arrijnë në Finlandë, pritet të mbahen stërvitje ushtarake

Derisa Finlanda po bëhet gati për anëtarësim në NATO, luftanijet e Aleancës…

Kurti merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Munih

Në Munih, nga sot deri të dielën do të mblidhen 40 krerë…

Radev: Pendarovski të thotë të vërtetën historike

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, ka komentuar dje kërkesën e Presidentit të…