Argjentina nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 ndaj Kilit , në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e botërorit katar 2022. Edhe pse luanin në shtëpi , albicelestet nuk ishin në formën më të mirë pasi u shfaqën pak herë përpara portës dhe nuk arritën të mbronin dot rezultatin.

E para që kaloi  në avantazh ishte Argjentina ne minutën e 23 me të përhershmin  Lionel Mesi i cili ekzekutoi saktë nga pika e bardhë e 11 metërshit. Por festa nuk zgjati shumë pasi nga ana tjetër Kili u kundërpërgjigj me Aleksis Sancz qe vetëm pak minuta më vonë riktheu sërish baraspeshën. Pas kësaj , ekipet  provuan deri në fund për të marrë maksimumin nga kjo sfdië por finalizimi në fund mungoi .

Pas këtij barazimi, Argjentina mban vendin e dytë me 11 pikë, ndërsa Kili pozicinohet në vendin e shtatë me pesë pikë . Sa i përket ndeshjeve të tjera , Kolumbia mori një fitore të pastër 3-0 ndaj Perusë në transfertë  ndërsa  Uruguaji barazoi pa gola ndaj Paraguajit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…