Arbër Zeka nga Gjakova iu bashkua Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në moshën 15 vjeçare.

Zeka në Ora Shtatë në Klan Kosova rrëfeu shumë qysh si fëmijë e kishte përjetuar luftën në vijë të fronit dhe se si kishte bërë punë në kuzhinën e ushtarëve vetëm që të arrinte t’ju bashkohej në luftë.

Ish-luftëtari që nga lufta mori edhe plagë mes lotësh kujtojë edhe bashkëluftëtarët që ka humbur gjatë luftës.

Më shumë rreth rrëfimit të Zekës mund të mësoni nga video mëposhtme:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…