Sapo ka filluar, është mbyllur seanca per gjykimin e Sheqerim Ahmetit i njohur si El Cheka, shkruan gazeta LAJM. Seanca është prolonguar për datë tjeter, pasi avokati mbrojtës Besnik Asani ka kerkuar ndërrim të gjykatëses Biljana Kizhevska. Asani në kerkesen e vet vlerëson se Kizhevska është treguar jotransparente dhe mban anë, pasi nuk ka pranuar asnjë deshmi të mbrojtjes. Ne seancen e sotme ishte para parë të thuhen fjalet perfundimtare të prokurorise dhr mbrojtjes. Data për mbajtjen e seances së ardhshme do të caktohet në menyre plotesuese, shkruan Gazeta Lajm. Gjatë mbajtjes se seances perkrahesit e El Chekës kanë protestuar para gjykates. /Gazeta LAJM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…