Në Gjykatën Penale në Shkup është anuluar sot gjykimi kund ish sekretarit të përgjithshëm të Qeverisë, Muhamed Zeqiri. Arsyeja sipas mbrojtjes është gjendja shëndetësore e të akuzuarit.
Në seancën është dashur të dëgjohet edhe dëshmitari Petko Dimitriev nga Bullgaria dhe personi Kire Kostov.
Zekiri akuzohet për kontrata private të lidhura në mënyrë të paligjshme, të cilat e kanë dëmtuar buxhetin e shtetit për 1.5 milionë euro.
Gjykimi filloi në dhjetor ndërsa në seancën e parë Zeqiri tha se nuk ndihej fajtor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Spasovski: Njësia e Inteligjencës Financiare ka raportuar për rastin e Zekirit

Njësia e Inteligjencës Financiare e ka njoftuar MPB-në për rastin e ish-sekretarit…

Zelensky: Kemi rimarrë rimarrë plotësisht në kontroll më shumë se 4,000 kilometra katrorë, që na kishte grabitur Rusia

Ukraina ka rimarrë plotësisht në kontroll më shumë se 4,000 kilometra katrorë…

Bie mbështetja mes republikanëve në Senat për ta shpallur fajtor ish Presidentin Trump

Republikanët në Senatin Amerikan duket se po heqin dorë nga mundësia për…

Sulm me thikë në metronë e Tokios, 10 të plagosur – “sulmuesi dëshironte të vriste çdo grua që dukej e lumtur”

Dhjetë persona u goditën me thikë mbrëmjen e së premtes në një…

Kurti: Afati i KFOR-it për largimin e barrikadave po kalon me shpejtësi

Kryeministri Albin Kurti para kabinetit qeveritar tha se po “kalon me shpejtësi”…