Është anuluar gjykimi për zjarrin në spitalin modular të Tetovës që pritej të mbahej sot për shkak të mungesës së një prej të pandehurve, përcjell TV21.

Sipas Gjykatës Themelore në Tetovë, gjykimi pritet të vazhdojë me 31 janar në orë 10:00.

Për zjarrin në spitalin modular, i cili ndodhi më 8 shtator 2021, ku 14 persona humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë u lëndua, të akuzuar janë drejtorët Florin Besimi dhe Artan Etemi, si dhe mjeku Boban Vuçeski, por edhe Spitali Klinik Tetovë, si person juridik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti jep detaje për takimet e djeshme në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë detaje rreth takimeve të cilat…

Detaje të reja nga operacioni i njësisë “Fast” të Policisë: Katër të arrestuar për mashtrim e drogë

Prokuroria ka dhënë detaje në lidhje me një operacion të Policisë së…

Mickoski kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare

Lideri I VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski sot ka kërkuar formimin e një qeverie…

PALIMPSEST PËR LUBOTENIN

Në shiritin e kohës (E shkruar dhe botuar në vitin 2013) Nga…

Gratë e funksionarëve, Fatmir Bytyqit dhe Eroll Musliut marrin 600 mijë euro për projekte

Organizatat joqeveritare të bashkëshorteve të zëvendëskryeministrit për ekonomi Fatmir Bytyqi dhe drejtorit…