Grupi i hakerëve Anonynous, i ka bërë një tjetër “befasi” presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Ky grup bëri të ditur se ka hakuar qindra email adresa të zyrtarëve të qeverisë serbe.

“Hej kukulla e Putinit, ku je? Akoma me qen”- është mesazhi i dërguar kreut të shtetit të Serbisë.

Konflikti mes dy palëve pati nisur disa ditë më parë kur hakerët i patën bërë thirrje Vuçiqit që t’i ndalojë aktivitetet e rrezikshme në Kosovë.

Anonymous e pati hakuar edhe faqen e ushtrisë serbe.

https://twitter.com/hashtag/OpSerbia?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ministrja e Jashtme britanike,Truss: Rusia t’i japë fund aktivitetit keqdashës ndaj Ukrainës

ATSH-DPA/ Ministrja e Jashtme britanike Liz Truss i ka bërë një thirrje…

Katica Janeva me furgon policie futet në burgun e Shutkës (VIDEO)

Katica Janeva, është prokurorja e parë e Prokurorisë Speciale e cila sonte…

Dhjetë vite burg për serbin që dhunoi seksualisht një shqiptare gjatë luftës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me dhjetë vjet burgim, Zoran Vukotiqin…

DASH: Sofja dhe Maqedonia e Veriut të de-përshkallëzojnë retorikën dhe të zgjidhin mosmarrëveshjet dypalëshe

Shtetet e Bashkuara i bëjnë thirrje Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut që…

Mbaron afati për arritjen e marrëveshjes rreth klimës: Vendet e pasura nuk janë të gatshme të sakrifikojnë

Negociatorët në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike (COP26) në…