Janë publikuar rezultatet e një anketë të zgjeruar që tregojnë rejtingun e partive në Maqedoni, shkruan nezavisen.mk. Sipas kësaj ankete, koalicioni LSDM-BESA ka rejting 20 për qind dhe për 4 për qind është para VMRO-DPMNE-së me 16 për qind, transmeton Gazeta Lajm.
Njëjtë si për Vmro-DPMNE, Anketa tregon rezultat jo të mirë edhe për BDI-në e Ali Ahmetit. Te partitë shqiptare udhëheq koalicioni ASH-AAA me 6.2 për qind, kurse BDI ka rejting 5.9 për qind.
Anketa është realizuar nga 30 maji deri më 6 qershor, përmes telefonit.
Te gjitha rezultatet e anketes se publikuar nga Nezavisen.mk, mund t’i lexoni ne kete LINK

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Këto janë çmimet e reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë vendosi që çmimi me pakicë i benzinës të…

VMRO dhe LSDM përplasen për “bombat” e reja

LSDM dhe VMRO DPMNE edhe sot janë përplasur rreth incizimeve të reja…

Ndjehet tërmet në Ohër dhe Strugë

Një tërmet me intensitet prej tre deri në katër shkallë sipas shkallës…

Nelloski: Arrestimet e fundit të ish-funksionarëve të VMRO-së, politike

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së i ftuar sot në emisionin “Rruga…

Partitë 24 orë afat të ankohen në Gjykatën Administrative

Partite politike pas përfundimit të procesit ankimor në KSHZ në afat prej…