Anija gjigante italiane “Costa Deliziosa” është përfshirë nga stuhia e fuqishme dhe dallgët e trazuara në Venedik, ku për pak sa nuk është përplasur në afërsi të një shetitoreje përplot me turistë dhe anijet tjera të renditura në afërsi të portit.

“E kemi shikuar se si po lëvizte në drejtimin tonë”, ka deklaruar njëri nga dëshmitarët e shumtë okularë që menduan se do ta pësojnë me jetë”.

Zëdhënësi i “Costa Deliziosa”, ka njoftuar se anija pavarësisht luhatjeve me sukses ka vazhduar lundrimin drejt destinacionit të paraparë.

E autoritetet e qytetit kanë filluar hetimet e këtij incidenti, e ministria italian i Trafikut, Danilo Tonineli ka urdhëruar fillimin e inspektimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Biden i telefonon Putin-it, propozon samit për Ukrainën

Shtimi i pranisë ushtarake ruse panë kufirit me Ukrainën vjen në përgjigje…

Shahbaz Sharif zgjidhet kryeministri i ri i Pakistanit

Deputetët e Parlamentit të Pakistanit, kanë zgjedhur sot Shahbaz Sharif për kryeministër…

Zelensky: Niveli i kërcënimit në vend është në maksimum

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, ka thënë se komuniteti ndërkombëtar do të jetë…

Shtetet e Bashkuara dërgojnë aeroplanë luftarakë F-35 dhe helikopterë Apache, në Baltik dhe në lindje të Evropës

Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë aeroplanë luftarak F-35 dhe helikopterët Apache…

Rusia tërhiqet nga kufiri me Ukrainën

Rusia nisi të premten tërheqjen e trupave nga kufiri lindor i Ukrainës,…