Ushtria ukrainase thotë se një anije e madhe ruse është shkatërruar pranë qytetit portual jugor të Berdyansk.

Në një postimi në Facebook, marina e Ukrainës thotë se një anije e madhe zbarkuese – “Orsk” – u godit dhe u dogj në Detin Azov mëngjesin e sotëm, raporton BBC.

“Anija e madhe zbarkuese Orsk e Flotës së Detit të Zi të pushtuesve është shkatërruar në portin e Berdyansk të kapur nga Rusia”, thuhet në postim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Dedaj viziton Tomor Morinën në burgun e Shutkës. Tregon gjendjen e ish-ushtarit të UÇK-së

Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë Veriore, Gjergj Dedaj ka vizituar Tomor Morinën…

VIDEO/ Kërcënim kundër njerzimit, rusët shpërthejnë raketa pranë uzinës më të madhe atomike të Ukrainës

toritetet ukrainase të energjisë atomike kanë postuar video në internet që tregon…

Ish-kryetari i Shtërpcës dyshohet se kërkoi para e dhurata në këmbim të lejeve për ndërtime në Brezovicë

Ish-kryetari i Komunës së Shtërpcës, Bratisllav Nikolliq, po dyshohet të ketë marrë…

Arden: Kemi vaksinuar 90% të popullsisë

Zelanda e Re njoftoi një udhërrëfyes të ri që do të lehtësojë…

Rrëfimi se si u vranë në gjumë anëtarët e familjes Morina në mars të vitit 1999

Pas disa muajve, la Gjermaninë e u kthye në Kosovë. Por, kur…