Revansh pas finales së humbur në Europianin e fundit

Anglia e nisi me fitore fazën kualifikuese të Euro 2024, duke triumfuar 2 – 1 ndaj Italisë të enjten në Napoli. Një hakmarrje e anglezëve pas finales së Europianit të humbur në 2021 në Londër pikërisht ndaj Italianëve.

Anglia shënoi 2 herë në pjesën e parë dhe pavarësisht përpjekjeve Italia realizoi vetëm 1 gol i pamjaftueshëm për të kthyer rezultatin.

Cristiano Ronaldo shënoi 2 gola në ndeshjen e tij të 197 me Portugalinë, një rekord për një futbollist me ekipet përfaqësuese. Portugezët mundën 4 – 0 Lihtenshtejnin. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Distria Krasniqi arrin në finalen e madhe të Grand Prixit të Portugalisë

Xhudistja e Kosovës, Distria Krasniqi është kualifikuar në finalen e madhe të…

Kjo është data e rinisjes së Champions League

UEFA është e vendosur që pavarësisht situatës, t’i qojë deri në fund…

Shqipëria publikon listën e skuadrës për ndeshjen kundër Francës

Trajneri i ekipit kombëtar të Shqipërisë , Edy Reja, e ka publikuar…

Tyson Fury tregon pse s’pranon të ndeshet me Joshuan në Angli

Tyson Fury ka insistuar se ai do të pranojë të zhvillojë meç…

City shkon në finalen e Stambollit

Manchester City e ka siguruar finalen e Ligës së Kampionëve pasi e…