Gjykata Themelore Penale në Tetovë ka dënuar me  1 vjet e 3 muaj burg  anesteziologun Valton Dervishi i cili publikoi muaj me parë video live në Tik Tok nga Reparti i gjinekologjisë në Tetovë. Ai  sot ka pranuar fajin para gjykatësit në Gjykatën e Tetovës.

Mjeku Valton Dervishi  është akuzuar për dy vepra penale, inçizim të pa autorizuar dhe punë të pandërgjegjshme gjatë orarit të punës, të dënueshme sipas Kodit Penal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rakiq: Nuk i shmangemi mundësisë që vetë ta formojmë Asociacionin

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, në prag të raundit të ri…

Numri i të vdekurve arrin në katër, pas shembjes së një ndërtese nga një shpërthim gazi në Itali – publikohen pamje tjera nga vendi i ngjarjes

Katër persona humbën jetën dhe pesë të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi…

Remenski: Nuk ndihem fajtore

Deputetja Frosina Remenski tha se nuk ndjehet fajtore për pretendimet nga hetimi…

Me 107 raste të reja me koronavirus, Maqedonia ka hyrë në vendet me rrezik të lartë

Me 107 personat e infektuar rishtazi që u konfirmuan nga Ministria e…

Humbet zgjedhjet, Basha: Beteja sapo ka filluar, demokracia do të fitojë!

Selia e PD gumëzhinte nga mbështetësit e saj, ndërkohë që kryedomokrati Basha…