Zëdhënësi i Pentagonit ka mohuar përfshirjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në sulmin e pretenduar nga Kremlini ndaj presidentit rus Vladimir Putin.

John Birby ka thënën se Rusia është duke gënjyer për këtë çështje, raporton CNN.

“Do t’u them juve se Dmitry Peskov është duke gënjyer. Mendoj,se është e qartë që është një pretendim qesharak. Shtetet e Bashkuara nuk kanë asgjë të bëjnë me këtë”, ka vazhduar Birby.

“Nuk nuk e dimë as se si ka ndodhur. Por ju garantoj se Shtetet e Bashkuara nuk kannë kurrfarë roli në çkadoqoftë”.

Shtëpia e Bardhë ende nuk ka asnjë indikacion se kush mund të ketë pas sulmit me dronë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Uragani Dorian që e ka goditur Floridën, mund të jetë më i fuqishmi në 30 vitet e fundit

Me të kaluar nëpër Porto Riko të Meksikës, uragani Dorian është nisur…

Scholz mbron vendimin e ngadaltë për tanket – thotë se do të kishte qenë ‘gabim i rëndë’ të vepronte i vetëm

Gjermania ishte nën presion prej ditësh për të miratuar dërgimin e tankeve…

Haradinaj: Shteti shqiptar t’i jap nënshtetësinë të gjithë shqiptarëve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ramush Haradinaj ka folur për…

Pavarësisht që Moskës nuk i bëjnë përshtypje ushtarët e vrarë rusë, Ukraina po i grumbullon dhe ruan nëpër trenat frigoriferë

Se Vladimir Putini dhe Moska zyrtare nuk dëshiron të di asgjë për…

Krerët e shtetit i shkruajnë letër UNESCO-s, Kurti tregon katër kërkesat e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se sot në Ditën Botërore…