Ambasadorja e Gjermanisë në Shkup, Anke Holstein tha se qytetarët duhet ta kuptojnë se për praninë e korrupsionit në vend nuk janë fajtor vetëm politikanët. Holstein tha se vetë qytetarët duhet ta kuptojnë se nuk duhet të lënë para te mjekët gjatë kontrolleve ndërsa edhe mësueset nuk duhet të marrin dhurata për “8 Mars”.

“Kjo nuk ka të bëjë vetëm me politikanët por edhe me të gjithë njerëzit, të gjithë njerëzit duhet ta kuptojnë që kur të shkojnë në mjek, nuk duhet të vendosin para në mantelin e mjekut ose mësuesja duhet ta dijë se nuk duhet të merr dhuratë për 8 Mars, që nxënësi, fëmija të ketë notë më të mirë”, tha Holstein

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

40 vjeçari nga Shkupi vret nënën dhe gjyshen

Një 40 vjeçar nga Shkupi me iniciale J.M. dyshohet se gjatë ditës…

Shtetet e Bashkuara dërgojnë aeroplanë luftarakë F-35 dhe helikopterë Apache, në Baltik dhe në lindje të Evropës

Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë aeroplanë luftarak F-35 dhe helikopterët Apache…

Pse Rusia ka vënë në shënjestër sërish Kievin?

Ndërsa lufta në Ukrainë po vazhdon, zëvendësmarshalli britanik i forcave ajrore, Sean…

Familja nga Kosova kallëzim penal kundër spitalit “Zhan Mitrev”

“Djalin e dërgova në spitalin ‘Zhan Mitrev’, në tetor të vitit të…

Putini po “lufton për jetën e tij”, thonë në Ukrainë

Vladimir Putin po “lufton për jetën e tij” dhe ka frikë se…