Ambasadori i Rusisë në Beograd, Alexander Botsan-Kharchenko, ka vizituar ushtrinë serbe e cila ndodhet në Rashkë dhe afër Jarinjes.

Alexander Botsan-Kharchenko, i cili u emërua ambasador i Federatës Ruse në Serbi në korrik të vitit 2019, ka vizituar trupat serbe të cilat janë vendosur afër kufirit me Kosovën, transmeton Gazeta Insajderi.

Kujtojmë që në veri të Kosovës, situata mbetet e tensionuar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitet në targa të automjeteve të veturave nga Serbia.

Ky vendimi i Qeverisë së Kosovës, i cili është duke u zbatuar nga Njësitë Elitare Policore ka bërë që serbët lokal, të përkrahur nga Beogradi, të protestojnë duke vendosur barrikada në rrugë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…