Ambasador i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, është shprehur i shqetësuar mbi raportimet për plan-atentatet ndaj liderëve të PDK-së dhe LDK-së.

Në një reagim të tij ai thotë se këto kërcënime, do të hetohen.

”Lajmet për kërcënimet ndaj liderëve politikë janë një çështje shqetësuese. Jam i bindur se do të hetohen. Mbështetje e plotë për Kosovën dhe demokracinë e saj të lulëzuar”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Jep dorëheqje ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë 

Ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Christine Lambrecht, ka dhënë dorëheqje. Dorëheqja e…

Sot hapet pika për testim ndaj Covid-19 në Çair

Testimi për koronavirusin prej sot në Shkup do të bëhet në Poliklinikën…

Filmuan protestën, dënohen dy gazetaret në Bjellorusi

Një gjykatë në Bjellorusi ka dënuar me 2 vite burgim dy gazetare…

Linjat ajrore anulojnë 5,700 fluturime në ShBA, shkak moti ekstrem 

Linjave ajrore anuluan 5,700 fluturime në Amerikë të premten, pasi stuhitë masive…

Sulejman Mehazi: Ata që skandalizuan librin shqip, janë brenda institucioneve

“Ata qe kane marre pjese jo vetem ne librin e Gjeografise, po…