Ambasada e Italisë në Prishtinë, ka uruar arritjen e marrëveshjes në mes të Kosovës dhe Serbisë për letërnjoftimet.

Ambasada italiane, përmes një postimi në twitter, e ka quajtur fitore për diplomacinë dhe lirinë e lëvizjes.

“Një fitore për diplomacinë dhe për lirinë e lëvizjes së qytetarëve. Le të vazhdojmë të punojmë për energjinë, targat e makinave, personat e zhdukur, e të tjera”, ka shkruar ambasada në twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Trump: Parashikojmë 60 deri në 65 mijë vdekje nga coronavirusi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka deklaruar se beson që…

Viktima e dytë e incidentit të armatosur në Butel, ndërron jetë edhe Ergin Iseni nga Haraçina

Shkup, 19 maj – Ergin Iseni, 23 vjeçari nga Haraçina, nuk i…

Hiqen kontrollet në kufirin me Kosovën

19 marrëveshje në mbledhjen e dy qeverive Përgjatë të gjithë muajve të…

Fitorja e Melonit “tremb” Europën; BE hesht, mesazhe urimi vetëm nga partitë e djathta

Pas fitores së zgjedhjeve në Italia nga e djathta në Bruksel duket…

Mbi 80 plumba drejt automjetit, ky është 43-vjeçari që u ekzekutua në Butel

Personi i ekzekutuar mbrëmjen e djeshme në Butel të Shkupit është 43-vjeçari…