Shtetasit amerikanë në Ukrainë po paralajmërohen të qëndrojnë vigjilent për një “kërcënim të vazhdueshëm të shtuar të sulmeve me raketa” në vend.

Paralajmërimi u bë nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kiev teksa i njëjti vjen mes një “rritjeje të fundit në sulme nga forcat ruse dhe retorikës nxitëse nga Moska”, shkruan Skynews.

Ambasada u bën thirrje qytetarëve që të respektojnë alarmet ajrore, të strehohen siç duhet dhe të ndjekin udhëzimet nga autoritetet lokale.

CNN raporton se alarmi i sigurisë është i pari i lëshuar që nga 23 shkurti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

VMRO-DPMMNE dorëzon iniciativën për referendum në KSHZ! Mickoski: Marrëveshja me Bullgarinë, problemi kryesor i eurointegrimeve

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot ka dorëzuar në KSHZ iniciativën për…

Tërheqja nga Khersoni, Rusia ‘po e humb ngadalë luftën’ ndërsa Ukraina ‘ka një shans për t’iu afruar Krimesë’?

Një zyrtar ukrainas ka vënë në dukje se çfarë do të thotë…

Shpërthim i fuqishme në Beograd, ka të lënduar

Pesë persona janë lënduar nga një shpërthim i një bombole gazi në…

Ish-komandanti i NATO-s: Nuk ka paqe në Europë me Putin 

Sir Richard Shirreff: Aleanca të sigurojë që konflikti të mos përshkallëzohet Nuk…

VMRO-DPMNE: Qeveria të sigurojë 250 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike

Është më se e qartë se kriza energjetike do të zgjasë më…