Deputeti nga radhët e Alternativës, Skender Rexhepi- Zejdi, ka njoftuar organet e Parlamentit se nga sot e tutje do veproj si deputet i pavarur.

Rexhepi deri më tani ishte pjese e subjektit politik Alternativa, e cila drejtohet nga Afrim Gashi, njofton agjencia e lajmeve INA.

Partia Alternativa nga sot do të ketë vetëm tre deputetë.

Kujtojmë se kjo parti kohë më parë ishte në koalicion me Aleancën për Shqiptarët, që numëronte 12 deputetë. (INA)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Koronavirusi, kallëzim penal për ish drejtoreshën e Klinikës për sëmundje të lëkurës

Ministria e Punëve të Brendshme ka ngritur kallëzim penal kundër ish drejtoreshës…

Osmani: Marrëveshja finale me Serbinë duhet të kalojë nëpërmjet Kuvendit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takime të…

OBSH: Evropa mund ta menaxhojë coronavirusin, pa pasur nevojë që të mbyllet sërish

Është e mundur të mbahet nën kontroll pandemia e coronavirusit në Evropë…

Vërtetohen lidhjet e Kishës Ortodokse të Rusisë dhe Serbisë me shërbimet sekrete të vendeve të tyre

Lidhjet e Kishës Ortodokse të Rusisë dhe Serbisë me politikën e këtyre…

OBSH jep alarmin: Mutacioni indian, më i rrezikshmi për momentin, është gjetur në 44 vende të botës

Organizata Botërore e Shëndetësisë  (OBSH) njoftoi sot se mutacioni i koronavirusit, i…