Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka alarmuar me një postim në Facebook.

Ai shprehet se shteti i Maqedonisë po i vret shqiptarët.

Sipas tij, mjekët maqedon me oksigjen po i vrasin shqiptarët që po shtrihen në spitale.

Ai shkruan se, vrasja e shqiptarëve po ndodh nëpërmjet oksigjenit.

Postimi i plotë:

Oksigjeni Serbo-Maqedon po vret Shqiptarë!

Maqedonia po vret Shqiptarë, jo me armë dhe me polici e ushtri si më parë, por po vret me Oksigjen me mjekë, mbi 70% të Shqiptarëve që po shtrihen nëpër spitale nga corona Virusi 19 në Maqedoni po vdesin, te Bullgaro-Maqedonasit” nuk shkon as 20% rasti i vdekjeve!BotaSot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…