Ndonese jane raportuar provizorisht 227 viktima, Instituti amerikan i Gjeoshkences ben te ditur se termeti ne Haiti do te kete bilanc dramatik.

Ky institucion thote se numri i viktimave nga lekundja e tmerrshme 7.1 balle e tokes, do te lere pas mijera te vdekur.

Shtepi, kisha e godina te medha jane rrafshuar nga termeti i mengjesit te se shtunes, i njejte me ate te vitit 2010.

Autoritetet leshuan kodin e kuq per situaten shume te rende ne vend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…