Ministria për Punë të Brendshme, sektori për luftë kundër terrorizmit gjatë ditës së djeshme deri tek Prokuroria për ndjekjen e Krimit të organizuar dhe korrupsionit  ka ngritur pasi penale ndaj 63 vjeçarit S.Gj. nga Tetova i cili dyshohet për kryerjen e veprës “terrorizëm”.

Më 17.12.2022 nga telefoni i tij celular, i denoncuari S.Gj. është lajmëruar në SPB-Dellçevë me çrrastë  rrejshëm është prezantuar dhe ka lajmëruar se në më shumë lokacione në qytet ka vendosur bomba.

Zyrtarët policorë kanë ndërmarr të gjitha masat e nevojshme, kanë kryer kontrollet e duhura dhe kanë konstatuar se bëhet fjalë për alarme të rrejshme.

Pas masave të ndërmarra dhe aktiviteteve të duhura, më 22.12.2022 S.Gj. është privuar nga liria dhe në stacionin policorë të Tetovës me të është zhvilluar një bisedë informative, pas çka I është konfiskuar telefoni dhe dy SIM kartela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

50 të vrarë nga sulmi me raketa në stacionin në Ukrainë

Pesëdhjetë njerëz thuhet se kanë vdekur në një sulm me raketa ruse,…

“Ma konfirmuan 3 burime serioze,” Berisha: Krahas hakerave iranianë, sistemet i sulmuan hakera të qeverisë rusë e serbë

“Informoj shqiptarët, nga burime të trefishta se në operacionin e shkatërrimit të…

Filipçe drejtuar krerëve të bashkësive fetare: Ndalesat janë ende në fuqi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp theksoi…

Zelensky do t’i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë më 3 maj

Presidenti ukrainas Vlodymyr Zelensky, do t’i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë më 3…