Alarme të reja për bomba të vendosura sot ka në dy shkolla në Shkup. Njëra prej shkollave është edhe gjimnazi “Josip Broz Tito”.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme për MIA-n konfirmojnë se janë ndërmarrë masa për evakuimin e sigurt të shkollave dhe në vijim janë kontrollet kundër terrorizmit.

Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit, thonë nga MPB-ja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Escobar: Serbia të vendosë sanksione ndaj Rusisë pas formimit të qeverisë së re

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për Ballkanin…

Kurti dhe Kovaqevski, në Mynih, flasin për marrëveshjet e mbledhjes së përbashkët

Ndër takimet e para bilaterale në margjinat e Konferencës së Sigurisë në Mynih të…

Zvicra, shpëtimi i oligarkëve rusë, vjen reagimi nga SHBA

Zvicra, e cila i është bashkuar sanksioneve të BE-së, ka bllokuar asetet…

Manastirliu: Shkon në 400 mijë numri i personave të vaksinuar

Ministrja e Shëndetësisë, përmes një postimi në rrjete sociali njofton se që…

Zbulohet nënshkrimi i një funksionari të DBI-së te aferat e Boki 13-shit?

Një funksionar i lartë i DBI-së në ekzekutiv ka nënshkruar disa dokumente…