Mëngjesin e sotëm në adresat elektronike të 14 shkollave në Shkup është dërguar kërcënim për vendosje të mjeteve eksplozive, njofton MPB.

“Menjëherë pas marrjes së denoncimeve, nga punonjësit e policisë janë marrë masat për evakuimin e sigurt të objekteve dhe po kryhen kontrollet antiterror dhe po merren masa për zbardhjen e rasteve”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rreziku i përhapjes së luftës përtej Ukrainës, ushtarët e NATO-s tregojnë forcën në Rumani

Njësia më e afërt e NATO-s me luftën në Ukrainë ka kryer…

Albin Kurti në FAZ: Marrëveshjet e arritura “me forcë dhe kërcënime” nuk kanë vlerë

Pjesë nga editoriali i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në gazetën konservatore…

Biden: SHBA-ja është e hapur për sanksione shtesë ndaj Rusisë

Pasi Bashkimi Evropian dhe Britania e Madhe njoftuan sanksione shtesë ndaj Rusisë,…

Pesë arsye pse ekonomia e Kinës është në telashe të mëdha

Ekonomia e Kinës së fundi po ec me ritëm më të ngadalshëm,…

Anglia vazhdon evakuimet në Kabul pavarësisht sulmeve, afër fazës së fundit

Britania e Madhe do të vazhdojë operacionin për evakuimin e njerëzve nga…