Një sasi e madhe e kokainës është kapur sot në Portin e Tivarit në Malin e Zi.

Aksioni ishte zhvilluar nga policia malazeze në bashkëpunim me atë shqiptare.

Raportohet se gjatë aksionit janë arrestuar edhe disa persona në territorin e Shqipërisë, afër Tiranës.

Kokaina ishte e fshehur në thasë dhe u zbulua nga policia malazeze gjatë muajt korrik, me ndihmën e Drejtorisë së të Ardhurave dhe Doganave, pasi dërgesa mbërriti në Portin e Tivarit.

Inspektorët e Sektorit Kundër Krimit në bashkëpunim me Prokurorinë e Lartë të Shtetit dhe kolegë nga Shqipëria, mbajtën nën vëzhgim dërgesën derisa të vinte porositësi për të, gjë që ndodhi pikërisht sot.

Sasia e kapur në Tivar kishte destinacion Shqipërinë.

Gjithashtu bëhet me dije se policia po kontrollon një magazinë në pronësi të njërit prej të arrestuarve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

30 ditë paraburgim për pesë të arrestuarit pas aksionit kundër kontrabandës në veri

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special u ka caktuar 30 ditë…

Pushteti serb në Medvegjë fshin emërtimet në gjuhën shqipe nga tabelat e institucioneve, rrugëve …

Shqiptarët e Luginës së Preshevës po vazhdojnë të përballen me diskriminim administrativ…

Prokurorët francezë hetojnë financimin e paligjshëm të zgjedhjeve të Macronit

Prokurorët financiarë kombëtarë francezë thanë të enjten se kanë hapur një hetim…

Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike pezullon të drejtën e votimit të regjimit të Asadit në Siri

Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike (OPCW), në kuadër të Marrëveshjes për…

Vrasja e policit në Zllatar ndodhi gjatë një ndeje private – Arrestohen pesë policë dhe kërkohet suspendimi i nëntë tjerëve

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në fshatin Zllatar…