Ka shkuar në pesë numri i të arrestuarve në aksionin policor kundër fajdeve në Gjakovë.

Lajmin e ka konfirmuar Lumni Graishta, drejtor rajonal i policisë në Gjakovë.

Në këtë aksion janë konfiskuar armë, vetura si dhe shënime që lidhen me vepren penale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sapo lind fëmijën, vdes nëna e infektuar me koronavirus, mjekët tronditen dhe përloten

Një nënë vdiq në Spitalin Whitington, në Archway, në Londrën e Veriut,…

Prokuroria Speciale nis transferimin e lëndëve në Prokurorinë e Përgjithshme

Prokuroria Publike Speciale ka paralajmëruar se është gati për të transferuar lëndët…

Kosova shtrëngon masat kundër COVID-19, kthen në kufi dhjetëra qytetarë nga Shqipëria

Nga sot kanë hyrë në fuqi masat e reja shtrënguese për shkak…

Shqipëri, shumica dërrmuese e rasteve të reja me Delta, të pavaksinuar

Në Shqipëri, shumica dërrmuese e rasteve të shtuara me COVID 19 i…

Kryediplomati ukrainas bën thirrje për embargo globale ndaj naftës ruse

Ministri i Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba, po i bën…