Me datë 13.11.2023 në ora 15:00 në fshatin Reçicës së Vogël Tetovë, zyrtarë policorë nga Departamenti i Policisë Kriminale – Departamenti për Trafikim të Paligjshëm të Drogave, Armëve dhe Lëndëve të Rrezikshme në MPB në bashkëpunim me zyrtarë policorë nga Sektori për Trafikim të Paligjshëm me Drogë dhe Armë kanë privuar nga liria B.A. (55) nga fshati i Reçicës së Vogël në SPB Tetovë.

Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me urdhër gjykate, i janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë tip “Beretta”, një revole, disa fishekë të kalibrave të ndryshëm dhe disa pjesë për një pistoletë dhe një pushkë gjuetie.

Ndërsa, gjatë kontrollit në automjetin e tij “Suzuki” me shenja regjistrimi tetovare, i janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie, disa gëzhoja të kalibrit të ndryshëm dhe sende të tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gujon i bllokohet llogaria në Twitter, pasi reagoi për sondazhin “gjysma e serbëve mendojnë se Kosova është e humbur”

Arno Gujon, drejtori i Drejtorisë për bashkëpunim me Diasporën dhe Serbët në…

Koreja e Veriut teston edhe dy raketa balistike

Koreja e Veriut ka lëshuar edhe dy raketa, që dyshohet se janë…

Kurti: Serbia duhet që të ballafaqohet me të kaluarën e saj kriminale në Kosovë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë homazhe te pllaka përkujtimore për…

Numri i të vdekurve nga zjarret pyjore në Turqi rritet në gjashtë

Autoritetet turke kanë gjetur trupat e dy personave të tjerë gjatë operacioneve…

Shqipëria blen raketa Javelin për të forcuar ushtrinë

Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi ka thënë të shtunën se…