Ministria e Brendshme në Maqedoninë e Veriut nga orët e para të mëngjesit ka zhvilluar një operacion të gjerë në disa qytete.

Sipas raportimeve të disa portaleve, kontrollet po kryhen në mbi 20 lokacione dhe janë arrestuar më shumë kriminelë.

Siç mësohet, objektivi i policisë është një grup i organizuar kriminal për kontrabandën e objekteve dhe gjësendeve me vlera kulturore. Nga MPB konfirmojnë vetëm se një aksion policor është duke u zhvilluar dhe detajet do të bëhen të ditura pas përfundimit të tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

NATO ka ‘forcuar ndjeshëm’ praninë e saj në Evropën Lindore

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, thotë se organizata ka “forcuar…

Putini qëndron pas krizës së emigrantëve në kufi, thotë kryeministri polak Morawiecki

Kryeministri i Polonisë Mateusz Morawiecki ka akuzuar presidentin rus Vladimir Putin për…

Blinken nga Jerusalemi bën thirrje për ulje të tensioneve, pas përshkallëzimit të dhunës

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, i ka bërë thirrje Izraelit dhe…

Konferencë ndërkombëtare “Një Ballkan drejt BE-së”

Sfidat e vendeve të Ballkanit Perëndimore me të cilat përballen në rrugën…

Më shumë se 400 të zhdukur në Hostomel, thonë zyrtarët lokalë

Zyrtarët ukrainas thonë se më shumë se 400 njerëz janë raportuar të…