Në Gjykatën Themelore Penale në Shkup sot filloi gjykimi për “Besa Trans”, kompania me autobus të së cilës në nëntor të vitit të kaluar në një aksident në Bullgari mbetën të vdekur 45 shtetas të Maqedonisë së Veriut.

Në këtë rast, një person fizik dhe një person juridik akuzohen për veprën penale “falsifikim dokumentesh”. Rastin e udhëheq gjyqtari Ivica Stefanovski, përfaqësues i prokurorisë është prokurori publik Vlladimir Milloshevski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Policia konfiskon kallashnikov në Shkup, tre të arrestuar

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mëngjesin e sotëm, policia me…

Sela: Zaevi është kryemashtruesi më i madh i vendit

BDI dhe LSDM janë njëlloj, pakashumë, pasi janë bërë si binjak siamez.…

Kina operon me mbi 100 stacione policie nëpër botë, përfshirë në Serbi, sipas një raporti të CNN-it

Pekini ka ngritur më shumë se 100 stacione të ashtuquajtura policie jashtë…

Ali Ahmeti mbështet rigjykimin për “27 Prillin”

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti mbështet rigjykimin për 27 prillin. Ahmeti përsërit…

Vedat Gashi kandidon për vendin e Eliot Engel në Kongresin Amerikan

Me 8 shkurt, ligjvënësi i Kontesë Westchester, shqiptaro-amerikani Vedat Gashi ka regjistruar…