MPB njofton dje ka ndodhur një aksident tragjik në rrugën Shkup-Tetovë, ku jetën ka humbur një 313-vjeçar.

“Me datë 07.05.2023 në ora 15:20 në SPB Shkup është raportuar se në rrugën Shkup-Tetovë, në atarin e fshatit Arnaqi, automjeti “Fiat” me targa të Strugës, drejtuar nga A.S.(49) nga fshati Labunishtë i Strugës ka goditur A.S.(31) nga fshati Jurumleri i Shkupit. Nga plagët e marra ka ndërruar jetë në vend këmbësori A.S, ndërsa vdekjen e ka konstatuar mjeku i urgjencës Mjekësore.

Në vendin e ngjarjes kontroll ka kryer Prokurori Publik dhe një ekip inspektues nga SPB Shkup”, thuhet në njoftimin e MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zelensky: Situata në vijën e parë të frontit është ‘jashtëzakonisht akute’ veçanërisht në Donetsk

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se situata në front mbetet “jashtëzakonisht…

Masa të rrepta sigurie në New York përpara Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

Më shumë se 150 krerë shtetesh dhe qeverish, si dhe qindra ministra,…

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë

12 raste pozitive dhe asnjë rast i vdekjes janë shënuar në Kosovë…

Prokurorja e rastit: Kemi katër dëshmitarë që mbështesin aktakuzën ndaj Pjetër Shalës

Ka nisur të mbahet seanca e radhës e Gjykatës Speciale ndaj ish-komandantit…

Romë: Policia qëllon me armë zjarri një person me thikë në dorë

Policia e ka qëlluar me armë zjarri një person në Romë. Momenti…