Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur rreth orës 20:50, në rrugën Klinë- Istog.

Si pasojë një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë lënduar.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës Fadil Gashi.

“Rreth orës 20:50 kemi pranuar një informacion se ka ndodhur një aksident mes një autobusi dhe dy vetura në hyrje të Klinës. Një person ka vdekur. Vdekjen e ka konfirmuar mjeku kujdestar në vendin e ngjarjes. Po ashtu janë të lënduar edhe së paku dy persona”, ka thënë Gashi.

Sipas disa fotografive që ka siguruar Telegrafi, shihet se përplasja ka ndodhur mes një veture dhe autobusit të kompanisë “Bala Reisen”.

Deri me tani nuk dihen shkaqet e aksidentit.

Policia ka thënë se detajet e tjera do të jepen pas ekzamimimit të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Sela: Askush nuk e di çfarë po ndodh me Talat Xhaferin

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i pyetur në lidhje me…

Koment: Trump riskon luftë në Lindjen e Mesme

Me vrasjen e gjeneralit iranian Soleimani presidenti i SHBA-së, Donald Trump riskon…

Britanikja 90-vjeçe e cila mori vaksinën kundër COVID-19, lirohet nga spitali: Po ndihem shumë mirë – po shkoj në shtëpi te familja ime

Margaret Keenan, britanikja 90-vjeçe që është personi i parë në botë që…

Moslarja e personave që vdesin nga COVID-19, çfarë thotë Bashkësia Islame e Kosovës?

Për shkak të nderimit ndaj njeriut të vdekur, Islami ka përcaktuar që…

Shkencëtari britanik, Shattock: Do të duhet të jetojmë për shumë dekada me coronavirusin

Palestrat dhe pishinat e shtëpisë po rihapën sot me rastin e lehtësimit…