3 automjete përplasen dhe përfshihen nga flakët, digjen 6 persona 

Përplasja e 3 automjeteve në një autostradë në Gjermani ka shkaktuar 7 viktima dhe 3 të plagosur rëndë.   

Në aksident u përfshinë një BMW, një Volkswagen dhe një Mercedes, ku njëri prej drejtuesve kishte hyrë në korsinë e kundërt duke shkaktuar aksidentin tragjik.

Dy nga automjetet e përfshira në aksident kanë shpërthyer në flakë pas përplasjes duke u shkrumbuar së bashku me 6 personat që ndodheshin në automjet, ndërsa makina e tretë është përmbysur në anë të rrugës.

Autostrada ku ndodhi aksidenti u mbyll përkohësisht, ndërsa banorëve të zonës iu kërkua të mbanin dritaret dhe dyert të mbyllura për shkak të tymit të madh që u çlirua nga djegia e dy makinave.

Ministri i Brendshëm, Georg Maier deklaroi për ngjarjen se ishte i tronditur dhe se imazhet e aksidentit do të kenë ndikim për një kohë të gjatë tek ai.

Ekspertë janë duke shqyrtuar shkaqet e aksidentit dhe veçanërisht shkaqet e shpërthimit në flakë të dy automjeteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rusët po braktisin Putinin/ Pas luftës, po i drejtohen Finlandës

Në Vaalimaa, pika kufitare e Finlandës me Rusinë, 120 milje në lindje…

Sekuestrohet sasi e madhe fentanili, e mjaftueshme për të vrarë të gjithë banorët e Amerikës

Agjentët federalë kanë kapur rreth 400 milionë doza potencialisht vdekjeprurëse – dyfishi…

Gjermania dërgoi një anije luftarake në Detin e Kinës për herë të parë në gati dy dekada

Gjermania të hënën dërgoi një anije luftarake në Detin e Kinës Jugore…

Halil Snopçe njofton Kongresmenin Amerikan B.Gudlat për bllokimin e komisionit për të drejtat e njeriut

Në cilësinë e Kryetarit të komisionit anketues për të drejtat e njeriut…

Gjendet makina, vazhdojnë kërkimet për shoferin e aksidentuar në Zhelinë

Pas kërkimeve disa orëshe, Policia e Maqedonisë së Veriut ka arritur ta…