Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur sot në lidhje me letrën e inicuar nga i ashtuquajturi “Grup i zjarrit” që kërkojnë reforma në parti.

Ahemti tha se BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme me bazë të fortë, që mund të funksionoj edhe pa individ të caktuar.

Me siguri që BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të funksionojë pa Ali Ahmetin pa Blerim Bexhetin, pa Musa Xhaferin, pa Izet Mexhitin ky është investim kombëtarë që ka bazë të fortë dhe përkrahje të fortë”deklaroi kreu i BDI-së, Ali Ahmeti.

Ndryshe, dje disa zyrtarë të BDI-së në mesin e të cilëve Musa Xhaferi, Izet Mexhiti dhe Nevzat Bejta, nëpërmjet një letre kërkuan nga Ahmeti që të iniciojë debat brenda partiak për të zgjidhur pakënaqësitë.

Ata thonin se “emërimet janë shndërruar në privilegj personal të Artan Grubit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti: Situata ekonomike është përmirësuar gjatë pesë muajve të fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ceremoninë hyrëse dhe…

Dikur qytet shumë i zhvilluar, sot vetëm rrënoja – si është jetuar në Mariupol para pushtimit rus në Ukrainë?

Pushtimi rus në Ukrainë filloi më 24 shkurt dhe pothuajse çdo ditë…

Njësia e FSK-së fiton medaljen e argjendtë në ushtrimin ndërkombëtar “Cambrian Patrol 2021” në Britani

Në konkurrencë me mbi njëqind ekipe të forcave të shteteve të ndryshme…

Regjistrohen 30.615 viktima nga COVID-19 në Britani

Numri i viktimave nga koronavirusi në Britaninë e Madhe është rritur në…

KMLDNJ reagon për ftesat e dërguara nga Serbia ndaj shqiptarëve, për paraqitje nëpër gjykata të Serbisë

KMDLNJ, Qendra Rajonale në Mitrovicë, ka reaguar ashpër dhe njëkohësisht i ka…