Ambasadorja e SHBA-ve në Shkup, Angela Price Aggeler në gurthemelin e Korridorit 8 tha se ky projekt është shumë i rëndësishëm për rajonin por edhe për SHBA-të. Aggeler tha se Korridori 8 është investim në ardhmërinë e vendit dhe rajonit.

“Ky është më tepër se sa një investim i thjesht në rrugët e Maqedonisë së Veriut, ky është investim në ardhmërinë e Maqedonisë së Veriut dhe të gjithë vendeve të lidhura me Korridorin 8 dhe më gjerë. Kam besim se ndërtimi do të zhvillohet shpejtë dhe me sukses, duke afruar njerëzit e këtij rajoni më afër njëri-tjetrit”, tha mes tjerash Aggeler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Navalny do të padisë burgun se nuk po ia lënë Kuranin

Lideri opozitar rus, Alexei Navalny, ka thënë se do ta padisë burgun…

ShBA-ja po i trajnon ushtarët ukrainas në Gjermani

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes po trajnon trupat ukrainase në Gjermani, duke i…

Më 12 korrik Simmons dëshmon në Kuvend për EULEX-in

Ligjvënësit kosovarë, të hënën e 12 korrikut do të kenë një seancë…

Mexhiti me akuza ndaj Grubit: Po eliminon trashëgiminë e BDI-së dhe politikisht individë të caktuar

Duke bërë gjëra të reja, trashëgimi të reja, zëvendëskryeministri Artan Grubi është…

Von Cramon: S’kemi interes të krijojmë një “Republika Srpska” të dytë

Viola Von Cramon, raportuese për Kosovën në Parlamentin Evropian pret që takimi…