Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut e ka filluar nga qyteti i Kumanovës, duke u takuar me qytetarë, aktivistë dhe simpatizantë të Alternativës. Gjatë takimit, Gashi, mes tjerash, tha: ” Ne do të angazhohemi që gjatë 4-vjeçarit qeveritar të synojmë përmirësimin e arsimit cilësor, shkolla dhe objekte moderne cilësore, përmirësimin e librave dhe teksteve shkollore etj. Një ndër prioritetet tona qeveritare do të jetë arsimi cilësor me rroga të larta për arsimtarët, profesorët dhe pushim pranveror për nxënësit. Çdo arsimtari e profesori, që nga niveli i arsimit parashkollor, fillor, i mesëm e deri te ai sipëror, do t’i mundësojmë rritjen e rrogave dhe pushim pranveror për fëmijët, nxënësit dhe studentët”, ka thënë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ka gjasa për bashkim të partive shqiptare pa BDI-në

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka thënë në emisionin Pressing…

Makina me emigrantë përplas makinën e policisë në rrugën Strumicë-Shtip, dy të vdekur

Dy emigrantë kanë ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti mes një …

Takim liderësh, a ka gjasa të shtyhen zgjedhjet?

Të enjten ne ora 13 është thirrur takim liderësh per gjendjen me…

MPJ rekomandon qytetrarët: Për shkak seriozitetit me Koronavirusin të mos udhëtoni në Italinë Perëndimore

Ministria e Punëve të Jashtme, në përputhshmëri me informacionet e siguruara nga…

Arrestohet pronari në Gostivar ,nuk i respektoi vendimet e Qeverisë kundër virusit korona

Sot rreth orës 13.00, pjesëtarët e policisë nga Sektori i Punëve të…