Rreth 400 mijë njerëz ende ndodhen në veri të Gazës.

Gjatë javëve të fundit, Izraeli u ka thënë banorëve rezidentë që të evakuohen nga veriu i Rripit për në jug, që llogaritet si zonë më pak e sulmuar, për ku u larguan mbi 800 mijë banorë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ministrja e Jashtme britanike,Truss: Rusia t’i japë fund aktivitetit keqdashës ndaj Ukrainës

ATSH-DPA/ Ministrja e Jashtme britanike Liz Truss i ka bërë një thirrje…

Pas shfaqjes së mizorive ruse në Bucha, OKB-ja: Do të ketë hetime për krime të mundshme të luftës

Michelle Bachelet, Komisionerja e Lartë e OKB-së për të Drejtat e Njeriut,…

Shtetasja e Serbisë godet me veturë një fëmijë në Tetovë dhe largohet nga vendngjarja

Një fëmijë është goditur nga një automjet në rrugën Industriale në Tetovë.…

Skandal i ri në Zhan Mitrev, operacionet tek foshnjat i bëjnë mjekët pa licencë

Në spitalin privat të kardiologjisë “Zhan Mitrev” dyshohet se kryhen operacione me…

Borrell: Pati dështim në ndërtimin e kombit dhe shtetit në Afganistan

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat…