Një aeroplan udhëtarësh nga Stambolli mbrëmë nuk ka mundur të aterojë në Shkup dhe se është detyruar që të kthehet në Turqi. Sipas portalit “Skopje1.mk”, aterimi nuk është bërë për shkak të mungesës së kushteve.

Aeroplani ka bërë disa tentime por për shkaqe sigurie është vlerësuar se aterimi nuk mund të bëhet. Nuk bëhet e ditur pse ai nuk ka ateruar në Ohër. Në mesin e udhëtarëve ishin delegacioni i Maqedonisë së Veriut që mori pjesë në Samitin e UNESKO-s në Baku së bashku me kryetarin e Ohrit, Konstantin Georgievski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…