Gazmend Murseli

Para disa muajve ish-deputeti Izet Zeqiri, e njoftoi opinionin për një bisedë të zhvilluar mes Aliut dhe Musës, ku këta dy bisedojnë dhe bëjnë plane për të futur përçarje në familjen e tij. Shkaku i vetëm ka qenë se u ka penguar aktiviteti i palodhshëm i profesorit Zeqiri si deputet në Parlament, ku me argumente demaskonte politikat e rrejshme.

Dhe a ka hipokrizi më të madhe, që i njëjti Ali i cili dje ka thurë plane e kurthe për të futur përçarje në familje shqiptare, sot mund të bëjë apele të sinqerta për bashkim të opozitës shqiptare. Athua mendon se ende ka shqiptarë që i besojnë kësaj retorike falso.

Është kjo një retorikë e shkollave të dështuara të propagandës, që goditjen e fundit e morën në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, nga Vetëvendosja e Albin Kurtit.

Edhe Hashimi e Kadrija përdornin pak a shumë të njëjtën retorikë para zgjedhjeve, por e pësuan shumë keq. Pikërisht për shkak të përdorimit të kësaj retorike nënçmuese ndaj elektoratit, janë të vogla gjasat që partia e tyre të rikthehet ndonjëherë në skenën e madhe politike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti: Do të ngrejmë padi ndaj Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Ftesë opozitës: Karshi Serbisë duhet të jemi të bashkuar Ka nisur seanca…

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin: Do t’ja vë flakën tërë familjes tuaj

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar…

Palestina i bën thirrje OKB-së për të mbrojtur fëmijët në Gazë

Palestina kërkoi nga Kombet e Bashkuara të ndalojnë krimet e Izraelit kundër…

Zbuten tensionet midis Turqisë dhe vendeve perëndimore

Tensionet midis Turqisë dhe dhjetë vendeve perëndimore u zbutën, pak ditë pasi…

Përgjimi i opozitës ruse në Beograd, Von Cramon: Serbia duhet të zgjedh nëse dëshiron t’i bashkohet BE-së apo të vazhdoj të rreshtohet me Moskën dhe Pekinin

Eurodeputetja Viola Von Cramon, ka reaguar lidhur me veprimet e Serbisë për…