Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thënë se është kërcënuar me jetë.

Mediat vendase raportojnë se kreu i qeverisë malazeze ka kërkuar nga drejtuesit e policisë publike dhe sekrete që të hetojnë kërcënimet që ka marrë për shkak të arrestimit të oficerit të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë.

Abazoviqi ndër të tjera ka thënë për mediat se ka kërkuar mbledhjen e informacioneve, duke deklaruar tutje se grupet e afërta me një oficer të arrestuar së fundmi po planifikojnë një lloj hakmarrjeje.

Pak ditë më parë kryeministri i Malit të Zi, tha në kuvend se nuk do të japë dorëheqje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pardew: E këshillova Thaçin që shkëmbimi i territoreve është një hile që s’të çon askund, ai e injoroi këtë

Ish-diplomati amerikan, James Pardew në shkrimin me titull: “Ndërkohë që Covid ka…

Macron dhe Putin bisedojnë sot për krizën në Ukrainë

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe homologu i tij rus Vladimir Putin, pritet…

Sanksionet shkaktojnë uljen drastike të Rublës ruse

Rusia ka një rezervë prej 630 miliardë Dollarë të grumbulluara nga rritja…

Kreu i Komitetit Ushtarak të BE-së në Shkup: Kujdes nga sulmet kibernetike

Kryesuesi i Komitetit Ushtarak të Bashkimit Evropian, gjenerali Claudio Graziano ka tërhequr…

Kurti dhe Çanak bisedojnë për të pagjeturit e luftës në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në takim kryetarin e…