Në një status facebooku të “Protesto Al” thuhet:

Komandanti i lire , ndersa ushtaret ne burg !!
Nje pjese te tyre i vrau gjate luftes dhe disa pas luftes !!
20 vite mashtrime
20 vite vrasje 
20 vite tradheti 
20 vite burgosje 
20 vite demtim te ceshtjes Kombetare 🇦🇱 sa qe
100 vjet serbi nuk arriti ta demtoj ceshtjen kombetare sa e demtoi ky njeri per 20 vite .
Pretendon dhe 20 vite te tjera pushtet per te cuar ne vend amanetin qe ia la shoku i tije Tito deri ne shfarosje te popullit shqipetar te Ilirides.
🛑 ✋ Ketije perfaqesuesi politik te “shqipetarve” qe na con drejt zinxhirve te roberis dhe shfarosjes 🛑 ✋

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…