Besimtarë të dashur! Të gjithë ju që keni therur kurban për hirë të Allahut, i Madhi Zot ua pranoftë këtë nijet dhe, ju shpërbleftë me të gjitha të mirat e Tij. Po ashtu edhe ju që keni donuar apo që keni paguar kurbanë për hirë të Allahut te BFI-ja e Shaqir Fetait.
Në fotografinë e publikuar prej këtij Institucioni të uzurpuar dhe të kompromituar, vërehen anëtarët e Komisionit Qendror të Shaqir Fetait, se si tallen me kurbanin e therur dhe të rjepur. Krenarë si gjyetarët para një derri te eger para se ta fusin ne hell per ta pjekur. A i ka hije një myslimani? Opinioni i gjërë tash e sa kohë diskutojnë për vjedhjet, keqpërdorimet dhe talljet me kurbanet dhe mishin e tyre të donuar nga myslimanët e vendit për të varfërit që i kemi me dhjetra mijëra. Kjo fotografi flet më shumë se çdo opinion tjetër. Qeset me mish, të hedhur grumbull nëpër livadhe, në këtë vapë përcëllues, flasin për qëndrimin e bandës së Shaqir Fetait sa i përket këtij donacioni prej myslimanëve të devotshëm të vendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…