Për t’u treguar “mysliman i madh” dhe shumë “i dhimbshëm”, për t’u treguar si “bashkëvuajtës” me dhembjet e myslimanëve në këtë periudhë te flakave të tërbuara që po shkrumbojnë male e prona të myslimanëve në Turqi, Shaqir Fetai shpreh keqardhje dhe e lutë Allahun e Gjithëmëshirshëm për tejkalim të kësaj situate të tmerrshme me sa me pakë pasoja. Po ashtu, u lut edhe për banorët e Koçanit, por jo edhe për shqiptarët e rrethit të Shkupit, ku flakët e zjarrit po kërcënonin edhe vendbanimet shqiptare.
Asnjë lutje dhe asnjë dhembje e Shaqir Fetait për flakët nëpër pyjet e Pejës e të Kosovës ku tashme kemi edhe viktimën e parë. Flakët gjigante po perpijnë edhe male dhe vendbanime shqiptare edhe në Shqipëri. Vetëm ne Karaburun, rreth kazermes së ushtrise shqiptare si dhe të bazës së NATO-s janë lokalizuar nëntë zjarre të frikshme. Malet shqiptare kane nevoje për lutje drejtuar të Madhit Zot për mëshire dhe për shuarje të zjarreve që tashmë kanë marrë me vete edhe këtu njerëz. Lutu Shaqir Fetahu, lutu edhe për malet shqiptare, lutu se nuk të zë majasilli në gojë. Ndoshta të qortojnë shkijet, por ti lutu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…