Kryeprokurorja speciale, Katica Janeva e cila kohëve të fundi është protagonistja kryesore e zhvillimeve aktuale në Maqedoninë e Veriut raportohet se këtyre ditëve është parë në plazhet e bregdetit grek, derisa emri i saj po lakohet lidhur me rastin “Zhvatja”, që ka të bëjë me shantazhimin dhe marrjen e 1.5 milionë euro nga një biznesmen i dyshuar nga Prokuroria Speciale, Janeva po freskohet në bregdetin e shtetit fqinj.

Fotografia është dërguar nga një qytetar deri tek redaksia e “kanal 5”.

Deri tani kryeprokurorja Janeva nuk është deklaruar lidhur me këtë foto të publikuar, se qëndron apo jo për pushime në Greqi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Qeveria australiane u kërkon punëtorëve të huaj të largohen nga vendi

Punëtorët e huaj në Australi, të cilët e kanë humbur vendin e…

Vrasja në Batllavë: Prokuroria ndalon për 48 orë të dyshuarin

Personi i dyshuar për vrasjen në Batllavë është ndaluar në mbajtje për…

Mediat gjermane shkruajnë për Serbinë si ‘partnerin e fundit të Putinit në Evropë’ dhe se si ‘Vuçiq po përfiton nga agresioni rus në Ukrainë’

Një artikull mbi ndikimin e luftës në Ukrainë në zgjedhjet e ardhshme…

Kuvendi nuk miraton rezolutën për të pagjeturit

Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme nuk ka miratuar rezolutën për…

Rasti në Ferizaj: Policia kërkon bashkëpunim për kapjen e të dyshuarit të dytë

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj ka kërkuar bashkëpunim për kapjen e…